Dlaczego warto ćwiczyć odchudzając się?

Jeśli jesteś osobą, która chce zrzucić parę zbędnych kilogramów, zapewne słyszałeś nie raz o magicznych dietach czy tabletkach, które pozwolą ci zrzucić zbędne kilogramy w ciągu tygodnia. Co więcej reklamuje się nawet pastylki, które nie dość, że cię odchudzą to jeszcze wymodelują mięśnie! Cóż, gdyby była to prawda otaczali by nas sami szczupli mięśniacy. Niestety nie da się wypracować smukłej sylwetki bez wysiłku. Samo głodzenie się nie wystarczy.

Wprowadzenie regularnych ćwiczeń w procesie spalania tkanki tłuszczowej przynosi zdecydowanie lepsze korzyści niż sama dieta. Niestety brak systematycznej aktywności fizycznej to jeden z głównych powodów odpowiedzialnych za otyłość. Wydaje się, że prościej jest sobie odmówić pewnych smakołyków i zwyczajnie przejść na odpowiednio rozpisaną dietę, jednak jej wyniki nie będą tak korzystne jeśli nie dołączysz do swojego programu wysiłku fizycznego.

Ćwicząc spalasz tłuszcz
Niestety nasza codzienność w dzisiejszym świecie nie należy do zbyt aktywnych. Większość z nas pracuje za biurkiem w pozycji siedzącej, przemieszcza się autem a i w domu raczej odpoczywa „leniwie” przed telewizorem. Nic więc dziwnego, że nasze ciała szybko nabierają zbędnej tkanki tłuszczowej przysparzając nam nie lada problemu. Warto mieć na uwadze fakt, że regularnie wykonywane ćwiczenia fizyczne, w postaci trzech treningów biegowych w ciągu tygodnia trwających ok. 30 minut, przyczyniają się do spalenia 1305 kalorii tygodniowo. Jest  to równowartość 150 gram tłuszczu! Może wydawać się to mało, jednakże przeliczając to na rok jest to 8 kilogramów straconych tylko i wyłącznie podczas biegania. Efekt oczywiście będzie większy wraz z dietą i kolejnymi ćwiczeniami.

Szybsza przemiana materii
To jak wygląda nasze ciało w dużej mierze zależy od tempa przemiany materii. Warto wiedzieć, że zwiększony rytm przemiany materii utrzymuje się też po ćwiczeniach aż do kilku godzin po ich zakończeniu. Regularny wysiłek fizyczny przyczynia się dodatkowo do podwyższenia o kilka procent tempa tak zwanej spoczynkowej przemiany materii. Tak więc w ciągu dnia, siedząc w pracy twój organizm będzie pracował szybciej i wydajniej.

Dobre samopoczucie
Nie jest żadną tajemnicą fakt, że osoby aktywne są zwyczajniej szczęśliwsze. Podczas aktywności fizycznej nasz organizm produkuje więcej endorfin sprawiając, ze czujemy się bardziej pewni siebie. Dlatego warto odchudzać się ćwicząc, ponieważ nabierasz przede wszystkim siły, kształtujesz charakter i silną wolę, co przekłada się na twoją samoocenę i ogólne samopoczucie. 

 

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Rozpocznij trening razem z nami! 

U nas dowiesz się m.in. o tym jak dopasować do siebie trening, jaki sprzęt wybrać i jak nie tracić motywacji!

 

buty halowe