Urządzamy domowy fitness

Dzisiejsza moda na zgrabną sylwetkę, skutkuje tym, że powstaje coraz więcej profesjonalnie wyposażonych siłowni i klubów fitness, które mają pomóc nam zrealizować cele związane z utratą zbędnych kilogramów, podtrzymaniem kondycji fizycznej czy wymodelowaniem ciała. Nie każdy z nas jednak czuje się komfortowo ćwicząc w miejscu publicznym z innymi osobami, nie każdy z nas ma również czas na to, aby przemieszczać się między domem a klubem fitness kilka razy w tygodniu. Wówczas świetną alternatywą jest zorganizowanie swojego własnego miejsca do treningu nigdzie indziej jak w domu.

Urządzając własny klub fitness w domu nie będziesz musiała przejmować się pakowaniem i dojazdami, co pozwoli ci zaoszczędzić wiele cennego czasu. W końcu w domu wystarczy wskoczyć w dres i zacząć rozgrzewkę. Zaoszczędzone na karnecie pieniądze możesz wydać na potrzebny sprzęt. Należy jednak zaznaczyć, że zanim zdecydujesz się na urządzenie domowej siłowni, zastanów się jaka jest twoja motywacja i do jakiego typu „ćwiczących” należysz. Jeśli ciężko ci jest zmusić się do ćwiczeń i potrzebujesz innych, aby zabrać się za siebie, lepszym wyjściem będzie dla ciebie zakupienie karnetu do klubu fitness. Jeśli jednak nie masz problemów z motywacją i konsekwencją oraz wolisz wylewać siódme poty w bardziej prywatnej atmosferze, bierz się za urządzanie swojego domowego fitness klubu.

Od czego zacząć?
Przede wszystkim musisz wydzielić przestrzeń i wybrać odpowiednie pomieszczenie, w którym będą wykonywane treningi. Warto przy tym zwrócić uwagę na wentylację pokoju, ponieważ ćwiczenia w dusznym wnętrzu nie należą do najprzyjemniejszych. Ważny jest zatem dostęp do świeżego powietrza. W sytuacji, gdy zamierzasz trenować ciągle, przez cały rok, istotne będzie też to czy pokój jest ogrzewany. Na sam koniec warto podkreślić to, co wydaje się oczywiste – otóż pokój powinien być w miarę przestrzenny, tak abyśmy z łatwością mogli wykonywać nawet bardziej złożone ćwiczenia.

Podstawowy niezbędnik
Twój domowy klub fitness powinien być przede wszystkim wyposażony w maty. To właśnie dzięki nim, możesz komfortowo wykonać ćwiczenia, które wymagają przyjęcia pozycji leżącej lub klęczącej. Równie istotne są hantle, które są bardzo uniwersalnym przyrządem treningowym. Za ich pomocą możesz trenować praktycznie wszystkie partie mięśniowe. Kupując hantle zwróć uwagę na możliwość ich dalszej rozbudowy, która polegać miałaby na dokładaniu obciążenia. Jeśli chodzi o bardziej specjalistyczne urządzenia, to postaw na sprzęt do ćwiczeń kardio. Bieżnie i orbitrek to świetna alternatywa dla biegania na zewnątrz. 

 

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Rozpocznij trening razem z nami! 

U nas dowiesz się m.in. o tym jak dopasować do siebie trening, jaki sprzęt wybrać i jak nie tracić motywacji!

 

buty halowe